Proč mít svého elektrikáře?

04.05.2011 22:01

 

 

Proč mít svého elektrikáře?

Není lepší kouknout na nějaký inzerát ve Zlatých stránkách? Nebo dát na doporučení souseda, který sice ničemu nerozumí, ale elektrikáře doporučí toho nejlepšího? Otázky, na kterou je dobré znát odpověď!

Proč mít svého elektrikáře?

 

Elektroinstalace je něco, čemu automaticky věříme. Je to uvězněná energie ve vodičích, kterou vypouštíme vypínačem tehdy, kdy potřebujeme. Pokud taková energie uteče sama, ne vždy to může dopadnout pro nás a naše obydlí dobře.

Typizovaná elektroinstalace je již minulostí. To znamená, že každá je jiná. Jediné, co může být pro všechny instalace společné jsou technická doporučení norem. Každá budova je určitým originálem, který má mít svou projektovou dokumentaci. Ta přináší informace co odkud vede a kde se co ovládá. Pokud taková dokumentace není

  • zná vaši instalaci, rychleji se orientuje v možném problému
  • smluvní klienti mají vždy přednost před náhodnými
  • vzájemná důvěra vždy usnadňuje obchodní jenání
  • u smluvních vztahů lze často využít mnohdy velmi zajímavých výhod

Elektrikáře si opravdu lze pořídit všelijak. Pokud už vám nějaký bude vyhovovat a budete si jistí, že je to člověk na správném místě a za správnou cenu, pak si jej chraňte!

 

Po světě běhá mnoho namaskovaných "elektrozedníků". Ti možná okouzlí skvělou cenou, bohužel ta bývá vykoupena na položkách, o kterých běžný spotřebitel nemá vůbec ponětí.

A nakonec. Skutečnost, že dostanete revizní zprávu automaticky neznamená, že je vše v pořádku.

 

Dejte raději na odborníky s minulostí, která lze ověřit.

 

zdroj : https://kutil.elektrika.cz/kdo-namontuje/proc-mit-sveho-elektrikare